Rejestracja do gry Pobierz grę


Crossout

Inne

Historia

Crossout – Droga do Apokalipsy – opis świata gry

W 2021 roku tajemnicza epidemia wirusa znana jako „Crossout” dotarła do Ziemi, pustosząc kraje i uśmiercając ludność. Populacja ludzka na całej Ziemi zaczęły maleć w zastraszającym tempie. Ci, którzy nie umarli w pierwszych dniach od zarażenia, byli nękani halucynacjami i bólami głowy – wiele osób oszalało, inni popełniali samobójstwo. Źródło choroby nie było znane. Miasta, które kiedyś były tętniącymi życiem metropoliami, zostały zniszczone i opuszczone. Media przedstawiały kilka wariantów dotyczących pochodzenia choroby. Niektórzy twierdzili, że promieniowanie telefonów komórkowych i telewizorów zostało zainfekowane nowym, syntetycznie zmodyfikowanym wirusem stworzonym przez terrorystów. Inni uważali, że wirus uszkodził atmosferę po uderzeniu wielkiego meteorytu.
 

Wielu próbowało uniknąć skutków wirusa przy użyciu różnych środków ochronnych: noszono maski na twarz, stosowano specjalne filtry powietrza, zakazano również korzystania z urządzeń elektrycznych i prywatnej komunikacji miejskiej. Ale to wszystko na nic: w ciągu zaledwie kilku dni epidemia przerodziła się w pandemię, która zainfekowała cała planetę.
Ocalali stopniowo zaczęli zmieniać się – po piętnastu latach transformacji zmiany stały się widoczne. Najbardziej zauważalna metamorfoza pojawiła się w oczach – niektóre zaczęły świecić, a inne przypominały czarne dziury. Aby ukryć ich nienaturalne spojrzenia i mutację, ludzie zaczęli nosić odzież i okulary przeciwsłoneczne.
Dwadzieścia lat po wybuchu epidemii „Crossout” ludzie jeszcze pamiętają swoje życie przed katastrofą. Jak zwykle istnieją grupy starające się odzyskać stary świat, inni natomiast cieszą się chaosem i zniszczeniem. Ale są też tacy, którzy już nie są ludźmi. Ukrywają twarze za maskami, a ich motywy są nieznane.